Trwa ładowanie proszę czekać ...

Polerowanie samochodu od A do Z

8 listopada 2016 0

Musimy odpowiednio zadbać o swój samochód, ponieważ codziennie jest on narażony na różne czynniki zewnętrzne. Zarysowania na lakierze mogą powstać w wyniku małych usterek i naszej nieuwagi, np. przez klucze czy niekorzystne warunki pogodowe (opady atmosferyczne).

Auto detailing – co to takiego?

Auto detailing polega na kompleksowej pielęgnacji samochodu, tj. jego profesjonalnym czyszczeniu, renowacji i konserwacji elementów zewnętrznych i wewnętrznych. Wszystkie te czynności mają na celu polepszenie jego stanu wizualnego i komfortu użytkowania. Dzięki profesjonalnej kosmetyce, zachowamy nasz samochód w jak najlepszym stanie na dłużej, zwiększając tym samym jego wartość na rynku.

Auto detaling to kosmetyka auta, która podnosi jego efekty wizualne i użytkowe. Nawet klasyczny model samochodu można przekształcić w ekstrawagancki, zapierający dech w piersiach podjazd. Taką pielęgnację można przeprowadzić na nowych i używanych pojazdach. Poleruje się lakier, a także wszystkie części z plastiku i gumy. Jakich przyrządów użyć, aby efektywnie i bezpiecznie wypolerować swój samochód?

Maszyny polerskie

Maszyny polerskie wykorzystuje się do polerowania powierzchni poziomych i pionowych, lakierowanych oraz mineralnych. Nadadzą się one do pracy w samochodowych zakamarkach i trudno dostępnych miejscach.

W jaki sposób pozbędziemy się rysek na lakierze? Możemy udać się do specjalisty na polerowanie lakieru, albo samodzielnie usunąć niedoskonałości za pomocą profesjonalnych przyrządów. Do polerowania możemy użyć polerki obrotowej lub orbitalnej. Na rynku znajdziemy wiele maszyn polerskich. Najpopularniejszymi modelami są polerki firm: Rupes, Shinemaster, Festool (sprawdź oferty na: https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56).

Pasty polerskie

Uszkodzenia naszej karoserii, powstałe w wyniku różnych czynników zewnętrznych, możemy zniwelować za pomocą polerek i past polerskich. Regeneratory lakieru, czyli pasty polerskie zawierają woski, mleczka i pigmenty koloryzujące w swoim składzie (wtedy musimy dopasować kolor pasty do koloru naszego samochodu).

Gyeon

Dużą popularnością cieszą się produkty firmy Gyeon. Marka posiada takie specyfiki jak: niewidzialną wycieraczkę (Gyeon Q2 View) czy innowacyjną powłokę ochronną, niewymagającą utwardzania specjalnymi lampami (Gyeon Q2 Mohs).

Poorboy's World

Poorboy's World to najwyższej klasy kosmetyki samochodowe, używane w profesjonalnych salonach auto detailingu. Dzięki ich zastosowaniu otrzymujemy efekt głębokiego połysku i koloru. Produkty te są łatwe w użyciu, profesjonalne oraz w przystępnych cenach.