Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fiat Panda - mały ale wariat

28 listopada 2019 0

Włoskie auta mają wielu zwolenników na całym świecie, również w Polsce. Przykładem cenionej marki wywodzącej się z Italii jest Fiat – auta tego koncernu są powszechnie spotykana na polskich ulicach. Do jednych z najbardziej udanych i lubianych modeli tej marki należy Fiat Panda. Czym charakteryzuje się ten samochód, jakie posiada wersje i dla kogo będzie najodpowiedniejszy?

Fiat Panda – charakterystyka

Fiat Panda to samochód z nie lada historią – pierwsza generacja produkowana była już od 1980 roku. W Polsce szczególnie dużą popularność zyskała jednak generacja druga, która produkowana była w latach 2003-2012 w rodzimych Tychach. To kompaktowe, niewielkich rozmiarów auto cieszyło się szczególnym zainteresowaniem wśród amatorów miejskiej jazdy. Od 2012 roku ruszyła z kolei produkcja trzeciej generacji Fiata Pandy, która obecnie wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kierowców poszukujących ekonomicznych, wygodnych i praktycznych samochodów do miasta. Do cech charakterystycznych Fiata Pandy należy jej oryginalne wzornictwo, zwłaszcza zgrabne, zaokrąglone kształty. Przede wszystkim jednak auto to wyróżnia niewielki rozmiar, który czyni z Pandy samochód idealny na miejskie warunki. Poza tym na uwagę zasługuje bogata kolorystyka, łatwy dostęp do części zamiennych oraz praktyczne wyposażenie tego modelu Fiata.

Fiat Panda – wersje

Renomowane salony samochodowe, czego przykładem jest autoryzowany dealer Fiata ADF Auto z Wrocławia, oferują różne wersje Fiata Pandy. Tradycyjnie Panda z napędem na przednie koła może być dostępna w wersji Fresh, ale także Easy bądź Lounge. Podstawowa wersja obejmuje praktyczne rozwiązania, takie jak elektrycznie sterowane szyby z przodu, wspomaganie i regulacja kierownicy, cztery poduszki powietrzne. W wersji Easy otrzymamy m. in. klimatyzację manualną oraz radioodtwarzacz z CD bądź mp3, natomiast modele z serii Lounge posiadają skórzane dodatki, zamek centralny na pilota, a także nowoczesne technologie multimedialne. Oprócz tego na rynku dostępne są również modele City Cross – o bardziej sportowej stylistyce – a także wersja 4x4 z napędem na cztery koła w stylu off-road.

Fiat Panda – zalety

Do jednych z największych zalet Fiata Pandy należy wspomniany już niewielki rozmiar, który sprawia, że samochód ten doskonale radzi sobie na miejskich ulicach i parkingach. Praktyczne i bogato wyposażone wnętrze gwarantuje najwyższy komfort jazdy. W tym modelu nie zapomniano o bezpieczeństwie pasażerów, o czym świadczą poduszki powietrzne i inne zastosowane rozwiązania. Nie bez znaczenia są również stosunkowo niskie koszty utrzymania, które sprawiają, że Panda jest autem ekonomicznym. Biorąc pod uwagę tak liczne zalety Fiata Pandy, nie dziwi niesłabnąca od lat popularność tego samochodu.

Artykuł sponsorowany