Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie kolumny audio wybrać?

5 marca 2017 0

Nieczęsto możemy spotkać taki sprzęt grający, który z jednej strony będzie wykazywał się doskonałymi parametrami, z drugiej zaś – zachwycał pięknym wykończeniem. Kolumny firmy Castle Audio wyróżniają się na tle głośników innych producentów wysoką jakością wykonania oraz drewnianą okleiną, tworzącą dobry efekt estetyczny. 

Decydując się na zakup kolumn, warto wziąć pod uwagę różne czynniki. Przede wszystkim ważna jest sama technologia, istotne są jednak również osobiste preferencje. Abyś mógł dokonać właściwego wyboru, przedstawiamy kilka modeli, które mogą przypaść Ci do gustu.

 

 

Richmond Anniversary Limited Edition

Jeżeli szukasz głośników do użytku domowego, cenisz klasyczne wzornictwo, a jednocześnie nie chcesz, aby kolumny zajmowały dużą powierzchnię w Twoim salonie, warto wziąć pod uwagę model Richmond Anniversary. Na fantastyczny wygląd urządzenia wpływa nie tylko charakterystyczna dla firmy Castle Acoustics, wykonana z drewna gustowna okleina, ale także dopasowane zaciski przyłączeniowe oraz efektowna tabliczka, stanowiąca „kropkę nad i” w całej konstrukcji. Jeżeli chodzi o samą jakość dźwięku, głośniki Richmond idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku muzyki klasycznej, jak i gitarowej – ten rodzaj instrumentów brzmi bowiem na tym sprzęcie doskonale. Dźwięki są wyraźnie artykułowane, dzięki czemu całość brzmi bardzo żywiołowo.

Richmond Anniversary Limited Edition

Keep 2

Innego rodzaju kolumn warto poszukać w przypadku, kiedy chcemy je podłączyć do kina domowego - w takiej sytuacji idealnie sprawdzą się głośniki centralne. Model Keep 2, dzięki doskonałemu wykonaniu plecionek węglowych membran głośników niskośredniotonowych, charakteryzuje się niesamowitą dynamiką dźwięku. Precyzyjnie wyprofilowane nabiegunniki sprawiają, że zniekształcenia brzmienia są zredukowane do minimum. Co więcej, kolumny Keep 2 mogą być usytuowane zarówno nad, jak i pod samym telewizorem, a jakość dźwięku wciąż będzie bardzo wysoka.

Compact Cube - subwoofer aktywny

To rodzaj sprzętu, w który powinni się zaopatrzyć wszyscy kinomani: subwoofer aktywny potrafi bowiem odtworzyć dźwięki o bardzo niskich częstotliwościach. Jeśli jest on podłączony do kina domowego, można odnieść wrażenie, że dźwięki, które wydaje, wręcz nas otaczają. Przykładowo: jeżeli oglądamy film, w którym następuje wybuch, możemy odnieść wrażenie, że ma on miejsce tuż obok nas. Subwoofer zapewnia więc niesamowite doznania zarówno podczas samego seansu, jak i w trakcie odsłuchiwania ścieżki dźwiękowej. Sprzęt dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, z okleiną wykonaną z drewna dębowego oraz z mahonia: http://castleaudio.pl/subwoofer/compact-cube-subwoofer-aktywny-hi-end/mtf_hqye 

Howard S3 - głośnik basowy

Jeżeli kochacie dźwięki, w którym zostaje wyraźnie wyartykułowany piękny, głęboki bas, ten model z pewnością przypadnie Wam do gustu. Castle Howard S3 to głośnik basowy z układem obudowy Twin Pipe, w którym brzmienie jest pełne i – przede wszystkim – niesamowicie przyjemne. Niezależnie od tego, czy będziecie słuchali płyty jazzowych wokalistów, czy też uruchomicie płytę z muzyką Daft Punk – dzięki tym głośnikom poczujecie prawdziwą magię muzycznego świata.

Durham 3

Niewielkie rozmiary oznaczają często gorszą jakość dźwięku. W tym przypadku niewielkie gabaryty idą w parze z pięknym brzmieniem, które spełni oczekiwania wszystkich melomanów. Umiejętne dostrojenie bas-refleksu pozwala na odpowiednie wyeksponowanie dźwięków o różnych częstotliwościach. To zarazem najmniejszy, kompaktowy model z serii Classic, który pięknie wkomponuje się nawet w niewielką przestrzeń, stanowiąc wspaniałe dopełnienie każdej aranżacji. Idealnie sprawdzi się także jako element nowoczesnych systemów audio/wideo, w których może posłużyć zarówno jako nagłośnienie przednie, jak i tylne.