Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ślub marzeń

5 września 2017 0

Nasz świat jest tak skonstruowany, że ludzie maja się łączyć w pary. I rzeczywiście w pewnym momencie naszego życia zaczynamy poszukiwania drugiej połówki. Najpierw są to platoniczne miłości, o których nawet nasz wybranek nie wie. Potem zdarzają się jakieś nieśmiałe, krótkotrwałe nastoletnie miłostki. Jednak z wiekiem ten temat staje się dla nas już bardzo istotny i poszukiwania stają się sensem naszego istnienia.

Gdy uda się nam trafić na wspaniałą osobę, gdy przejdziemy kilka mniejszych lub większych kryzysów, a nawet rozstań podejmujemy decyzję najważniejszą w życiu. Ślub, bierzemy ślub. Decyzja to jedno. Drugie to wprowadzić ja w czyn. Rozpoczyna się przedślubna gorączka w której towarzyszą nam najbliżsi.

Mamy, babcie, przyjaciółki prześcigają się w podpowiedziach co było by dobre, ładne, praktyczne. Po męskiej stronie związku ta gorączka ogranicza się do tak prozaicznych rzeczy jak wieczór kawalerski, choć nie zawsze. Kobiety w tym okresie przeżywają prawdziwą burzę mózgów. Ilość ochów i achów nad salami, orkiestrami i tortami jest przeogromna. Jednak to i tak dopiero początek. Najważniejsze jeszcze przed panną młodą. Stosy katalogów mody ślubnej, wycieczki po sklepach, przeszukiwanie internetu, sprawdzanie krawcowych. Godziny poświęcone na poszukiwaniach. Czego? Co tak bardzo pochłania narzeczoną? Otóż suknie ślubne. To jest klu tego dnia. To na panną młodą i jej suknię wszyscy będą patrzeć. A patrzeć mają z zachwytem. Pan młody to niestety nudny standard. Smoking lub garnitur i to raczej wszystko. Suknie ślubne to już inna sprawa. Tu znaczenie ma wszystko. Fason, kolor, materiał, ozdoby, drapowania i dodatki. Tego nie można zaakceptować jednym podpisem jak umowę z orkiestrą. Ten temat musi być rozdrobniony w najmniejszych szczegółach. Ważne jest czy w wymarzonej sukni będzie się dobrze wyglądać ale też czy będzie wygodnie chodzić, tańczyć, siedzieć. Nie wspominają o toalecie. Ilość kwestii na które trzeba zwrócić uwagę jest olbrzymia. Do tego dochodzą jeszcze dodatki typu welon, rękawiczki i buty. Wszystko musi być idealnie dobrane.

Gdy stroje są już dobrane uwaga zostaje skierowana na menu, wystrój sali, wybór zaproszeń i ustalenie listy gości. Tu już para musi działać wspólnie. Są to pierwsze decyzję podjęte jako przyszli małżonkowie. Sposób ich podejmowania może wiele powiedzieć o przyszłym życiu jako małżeństwo. Młodzi mogą zgadzać się w wszystkim ale może też dojść do karczemnych awantur. Niestety zdarza się, że przygotowania do ślubu stają się powodem rozstania narzeczonych. Często w takich momentach wychodzą wady partnera. Dobrze gdy da się te problemy pokonać. Gorzej gdy urastają one do rozmiarów balona który w końcu pęka. Pojawiają się łzy, krzyki i pretensje. Świetnie jeśli takie zachowania uczą partnerów czegoś o sobie i związku. Zmuszają ich do spojrzenia na siebie na nowo. Wtedy jest szansa na udane pożycie małżeńskie. Najgorszą opcją jest doprowadzenie do ślubu mimo niepokojących rys na związku. Często jedna strona nie ma odwagi się wycofać co jest jednym z najgorszych błędów w życiu. 

Materiał zewnętrzny