Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zrelaksowanie poprzez słuchanie, Twoje pięć minut w ciągu dnia.

12 października 2022 0

W dzisiejszych czasach ludzi zabieganych, zestresowanych pędem życia z głową pełną obowiązków powinniśmy potrafić odciąć się od otaczającej rzeczywistości, by nie zwariować. Nie od dziś wiadomo jak taki styl życia negatywnie wpływa na chociażby zdrowie, relacje z innymi, nastrój, ale dziś nie o tym. Zalecane jest aby przez minimum pół godziny dziennie ''wyłączyć się'' - po prostu być tu i teraz, pozwolić sobie odpłynąć... A czy jest coś lepszego niż wciągająca powieść fantasy? Banalne, jednak wiele osób twierdzi, że nie ma czasu na dobrą lekturę, doba ledwo starcza na podstawowe obowiązki a w międzyczasie czytanie jest nie możliwe. Prowadząc samochód musimy skupić się na drodze, komunikacja miejska skutecznie rozprasza a wieczorami oczy są wystarczająco zmęczone od ekranu komputera w biurze. Racja! Tradycyjna papierowa wersja książki wymaga ciszy, koncentracji, mówiąc zwięźle odpowiednich warunków. Na szczęście mamy XXI wiek! W dalszej części artykuły podsunę Ci pewien pomysł, dobrze znany ale czy oczywisty? Przekonaj się sam.

"Nie zastanawiaj się nad problemem myśl o rozwiązaniu"

Powyższy cytat z cyklu siedemnastu powieści fantasy pod tytułem "Miecz prawdy" autorstwa Terry'ego Goodkinda świetnie wpisuje się w aktualny temat. Problem już znamy a mianowicie zbyt mało czasu na poświęcenie go czytaniu tradycyjnej wersji książki i w tym momencie pojawia się rozwiązanie w postaci audiobooków. Zapewne wiesz czym one są, to książki do odsłuchu w wersji dźwiękowej czytane dla nas przez lektora, zaletą jest to, że nie potrzebujesz do nich specjalnego urządzenia, format MP3 w jakim są odtwarzane obsługuje każdy telefon, tablet. Brzmi świetnie prawda? Daje nam to możliwość oddać się fantazji podczas codziennych obowiązków, umili czas nawet przy najbardziej nielubianych czynnościach dnia codziennego. Musisz zrobić obiad, pranie, dostać się do pracy komunikacją miejską z kilkoma przesiadkami? No cóż, teraz przynajmniej wiesz jak w międzyczasie śledzić dalsze losy ulubionych bohaterów!

A skoro już o bohaterach mowa to zaproponuję Ci wyżej wymieniony tytuł Miecz prawdy - audiobook. Jest to bestsellerowa powieść fantasy, która znalazła się w finale nagrody czytelników ''Goodreads Choice Awards 2012'' w kategorii fantasy. Cykl powieści osiągnął sprzedaż na poziomie 25 milionów egzemplarzy na terenie całego świata! Autor Terry Goodkind debiutował w roku 1994 a jego dzieła okazały się tak ponadczasowe, że kilkanaście lat później ukazują się w scyfryzawanej formie. Można je bardzo łatwo pobrać na swoje urządzenie wpisując w przeglądarce frazę ''Miecz prawdy audiobook''.

Dlaczego wspominam akurat o tej książce? Ponieważ charakteryzuje się ona wielowątkowością w której każdy znajdzie coś dla siebie począwszy od miłości, walki, gniewu, przez przyjaźń kończąc na magii. Jest w niej poruszane wiele aspektów psychologicznych, autor przedstawia problem wzajemnej manipulacji osobami poprzez ukazywanie rzeczywistości przez kłamstwa a z drugiej łatwowierności, świat w którym fakty naginane są w sposób odpowiedni do naszych potrzeb...a to jeden z wielu przykładów, gdzie w książce omawiane są ważne tematy społeczne, aktualne od lat, ponadczasowe wplecione w luźną literaturę fantasy, nie zabraknie tam również humoru.

Na zakończenie przytoczę jeden z cytatów "Choć ludzie dysponują rozumem, nie zawsze z niego korzystają". Skorzystajmy więc z rozumu i nie pozwólmy, aby wspomniany na początku artykułu pęd życia nami rządził. Zadbajmy o siebie, bo jak nie my to kto? Nawet w tak prostu sposób jak wplecenie w codzienność trochę rozrywki, odcięcia się od świata rzeczywistego, aby codzienność stała się przyjemniejsza. Nawet tak mała rzecz jak odsłuch audiobooka, pomoże nam się wyciszyć, zrelaksować, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie a jest ono nie bez znaczenia dla zdrowia ciała jak i ducha. Tak mało a tak wiele. Życzę przyjemnego odsłuchu niech stanie się on nawykiem!

Artykuł partnera