Trwa ładowanie proszę czekać ...

Długopisy żelowe - przyjemność z pisania

31 maja 2018 0

Prawdopodobnie każdy z nas używa długopisu na co dzień. Służy nam do zapisywania notatek w szkole czy na studiach, tworzenia listy zakupów czy wypełniania formularzy. Co ciekawe, pierwszy długopis został wynaleziony w 1938 roku przez węgierskiego artystę i dziennikarza. Wśród wielu rodzajów wymienić można m.in. te z żelowym wkładem. Co je charakteryzuje?

Cechą, która je wyróżnia jest grubość wkładu i kreski, którą można za ich pomocą wykonać. Linia narysowana przez tego rodzaju długopis będzie bardziej wyrazista i grubsza. Warto zwrócić też uwagę na kolor - jest on bardzo intensywny. W przypadku długopisów żelowych zazwyczaj należy chwilę odczekać zanim tusz wyschnie. W przeciwnym razie możemy go rozmazać i na kartce powstaną nieestetyczne plamy. Niezaprzeczalnym atutem jest jednak gładkość linii pisania - takie rozwiązanie odciąża dłoń i pozwala ręce odpocząć. Można je podzielić na automatyczne i takie, które wymagają nakładania zatyczki.

Długopisy żelowe z brokatem

Ten rodzaj żelowych długopisów jest szczególnie lubiany przez dzieci. W szkole istnieje często obowiązek zaznaczania pewnych elementów wybranym kolorem lub oddzielenia tematów lekcji wymyślnym szlaczkiem. W tej sytuacji doskonale sprawdzają się długopisy żelowe z brokatem, które umożliwiają tworzenie połyskujących wzorów. Wiele mówi się również o tym, że im bardziej urozmaicone i kolorowe notatki, tym nauka jest efektywniejsza.

Warto więc, przy użyciu żelowych długopisów, rozrysować sobie tzw. mapę myśli. W jej centrum powinien znaleźć się barwny element graficzny, od którego odprowadzane będą cienkie linie. Idealnie sprawdzi się również konspekt z odznaczonymi na kolorowo najważniejszymi tezami i punktami. W nauce pomoże też selekcja słów kluczowych, które obowiązkowo powinny być zaznaczone ulubionym kolorem. Dzięki temu zapamiętasz najważniejsze z nich, a skojarzenia same będą Ci przychodziły do głowy. Nie zapominaj też o ozdabianiu marginesów. Dzięki żelowym długopisom możesz stworzyć estetyczne rysunki, które pobudzą Twoją kreatywność!

długopisy żelowe

Długopisy żelowe oferuje sklep internetowy Lobos

Długopisy żelowe kolorowe

Jeśli myślisz, że kolorowe długopisy żelowe są przeznaczone tylko dla dzieci, to jesteś w błędzie! Znajdują one zastosowanie w życiu codziennym, a przede wszystkim - w twórczych pracach, które wymagają kreatywności. Samodzielne pakowanie prezentów zawsze sprawia dużo frajdy. Zamiast wzorzystego papieru wybierz ten jednolity. Pobudź swoją wyobraźnię i do dzieła! Za pomocą żelowych, kolorowych długopisów możesz stworzyć oryginalne rysunki, desenie lub napisać dedykację. Baw się krojami pisma lub spróbuj kaligrafii. Obdarowana osoba na pewno doceni Twój wysiłek, a Ty będziesz mieć satysfakcję, że wyczarowałeś coś z niczego. Powszechne stało się również hobby, które polega na tworzeniu bullet journal. Aby rozpocząć swoją przygodę należy zaopatrzyć się w zeszyt i mnóstwo żelowych długopisów w różnych kolorach. Ta metoda pozwoli Ci na pomysłowe zaplanowanie obowiązków, listy rzeczy do zrobienia lub stworzenie osobistego kalendarza. Wszystko dzięki kreatywności i wykorzystaniu kolorów. Możesz być pewny, że z takim notesem uda Ci się zrealizować wszystkie plany.

Długopisy żelowe cena

Cena długopisów żelowych zależy od wielu czynników. Jednym z bardziej znaczących aspektów jest jakość.  To ona często decyduje o cenie produktu, choć zdarzają się wyjątki. Z reguły jest jednak tak, że im droższy długopis, tym lepsza jakość tuszu, który wysycha znacznie szybciej. Najtańsze kosztują kilkadziesiąt groszy, ale ceny mogą sięgać nawet kilkudziesięciu złotych.

Należy wziąć pod uwagę też to, czy długopis jest automatyczny, czy może zamykany zatyczką. Ważną kwestią jest również miejsce, w którym kupujemy żelowe długopisy. W sklepach internetowych często zdarzają się atrakcyjne okazje cenowe lub rabaty za zapisanie się do newslettera. Dzięki temu koszt naszego zakupu znacznie się obniży. W sklepach stacjonarnych raczej nie ma szansy na dodatkowe rabaty - chyba, że trafimy na wyprzedaż lub kupimy kilkanaście sztuk.

Materiał partnera zewnętrznego, wygodnebiuro.pl