Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nowoczesna forma książki - rozrywka w wersji audio

28 września 2022 0

Od początku swojego istnienia, słowo pisane dość mocno ewoluowało. Zaczynając od pisma obrazkowego, służącego przekazywaniu historii, przez księgi uczonych, mające na celu wyłącznie zdobywanie wiedzy, aż do czasów współczesnych, kiedy czytanie jest głównie rozrywką, wiele się zmieniło. Dziś książki nie są już dobrem luksusowym, a dostęp do nich może mieć właściwie każdy, zwłaszcza, gdy wybierze formę cyfrową i Storytel  serwis pełen audiobooków.

O ile papierowe książki bywają nieporęczne w wielu codziennych sytuacjach, o tyle audiobooki mogą z nami wędrować wszędzie. Wygodą i komfortem biją na głowę nawet seriale, które również mają swoje ograniczenia. Aby cieszyć się literaturą bez ograniczeń, wystarczy pobrać na telefon prostą w obsłudze aplikację i wybrać interesujący nas abonament. Zyskujemy dzięki temu dostęp do przebogatej biblioteki Storytel, która nieustannie powiększa się o kolejne tytuły.

Od czego w takim razie zacząć przygodę z książką w wersji audio? Serwis zostawia tu ogromne pole manewru, od tytułów niszowych, po autorów z bestsellerowych półek. Do tych drugich z całą pewnością zalicza się Remigiusz Mróz, a jego powieść Listy zza grobu przypadnie do gustu miłośnikom kryminalnych zagadek. Pierwsza część serii zawiedzie słuchacza do niewielkiego miasteczka i tajemniczej sprawy sprzed dwóch dekad. Co wspólnego mają ze sobą powracający do miasteczka patomorfolog Seweryn Zaorski, zamurowana pod domem skrytka i pośmiertne listy ojca do córki? Jedenaście godzin słuchania, które dzielą nas od rozwiązania tej zagadki, z pewnością minie bardzo szybko!

Niewątpliwą zaletą audiobooków jest możliwość korzystania z nich w dowolnym miejscu, czasie i sytuacji, co czyni z nich szeroko dostępną rozrywkę. W podróży, na siłowni czy podczas wieczornego wylegiwania się na kanapie  audiobooki są z nami wszędzie tam, gdzie mamy ochotę, a kiedy potrzebujemy przerwy, aplikacja zapamiętuje miejsce, w którym skończyliśmy, aby wznowić słuchanie dokładnie w tym samym momencie. Jest to wygodne w przypadku obszernych książek, jak wspomniany wyżej kryminał Mroza, choć Storytel ma do zaoferowania również krótsze, nie mniej barwne tytuły.

Kruk. Słuchowisko to projekt, który powstał we współpracy z Canal+ i przedstawia nową odsłonę jednego z najlepszych polskich seriali kryminalnych. Słuchowisko opisuje wątki pomiędzy sezonami, stanowi więc zarówno ciekawostkę dla fanów serialu, jak i odrębną całość, która może spodobać się również tym, którzy nie znają telewizyjnej wersji. To mroczna historia pełna tajemnic i wątków, które nie wydają się pochodzić z tego świata. Klimat podkręca również miejsce akcji  Podlasie, pilnie strzegące swych starych sekretów, o których do dziś krąży wiele legend i podań, a w niejednej wsi nadal spotkać można szeptuchę.

Słuchanie audiobooków to jeden z najlepszych sposobów na rozrywkę i relaks. Nie wymaga ani specjalnych nakładów finansowych, ani szczególnej ilości wolnego czasu, za to pozwala ubarwić codzienną rutynę. Na spacerze w parku, na wakacjach czy w drodze do biura  Storytel poleca się na każdą okazję.