Trwa ładowanie proszę czekać ...

System płatności online w sklepie internetowym. Który wybrać?

26 sierpnia 2019 0

Współczesna branża fintech oferuje wiele możliwych metod płatności, które mogą wdrożyć podmioty takie jak sklepy internetowe czy serwisy usługowe. Zanim zdecydujemy się na konkretny system płatności online warto dowiedzieć się o nich więcej.

Czym są systemy płatności internetowych? Jak działają?

Systemy płatności online to rozwiązania pozwalające na dokonywanie transakcji finansowych przez internet, najczęściej bez użycia karty płatniczej czy przelewu bankowego. W taki sposób możemy płacić za zakupy w sklepie internetowym, w sklepie stacjonarnym, opłacać rachunki, a nawet wypłacać pieniądze z bankomatu. Jedyne, czego w takiej sytuacji potrzebujemy, to aplikacja internetowa naszego banku zainstalowana na telefonie i dostęp do internetu.

System płatności online – rodzaje

Istnieją cztery zasadnicze rodzaje systemów płatności online, w ramach których oferowane są różne metody płatności do wyboru:

Przelewy online – natychmiastowe płatności, przekazy masowe, raty online.

Płatności mobilne – płatności za pomocą telefonu, np. BLIK, płatność QR, aplikacje mobilne, SMS premium czy Fastpass.

Portfele elektroniczne – Google Pay, VISA checkout, Masterpass, PayPal.

Płatności kartą – płatności online jak i offline przy pomocy kart płatniczych, prepaid i kredytowych.

Główne zalety dla sklepów internetowych

Każdy system płatności online zapewnia zazwyczaj płatności błyskawiczne, natychmiastowe. Oznacza to, że transferowane pieniądze pojawiają się od razu na koncie odbiorcy. Nie trzeba czekać dna lub kilku dni na zaksięgowanie wpłaty tak jak to ma miejsce w przypadku przelewów bankowych. Ponieważ płacenie przez internet jest bardzo wygodne, szybkie oraz bezpieczne, taką możliwość oferuje niemal każdy nowoczesny sklep internetowy czy serwis usługowy. Obsługuje go np. InPost, a nawet Poczta Polska. Każda firma wie, że zaoferowanie klientom możliwości szybkiego, wygodnego i bezpiecznego opłacania zamówionych towarów czy usług oznacza dla nich większe zyski.

Jedna forma płatności czy więcej?

Prowadząc sklep internetowy nie musisz stawiać tylko na jeden system płatności online. Możesz zaoferować wiele metod swoim klientom, co z pewnością podniesie wiarygodność sklepu i wzbudzi zaufanie klientów. Ponadto jako ludzie lubimy mieć wybór, zwłaszcza że korzystamy z różnych metod płatności – tych, które uznaliśmy za najbardziej nam odpowiadające. Nie ma przeszkód by Twój sklep oferował przelewy online z najpopularniejszych banków w Polsce, do tego płatność BLIK, VISA checkout czy Masterpass. Pytanie tylko jak to zrobić od strony technicznej, aby płacenie w sklepie było w pełni bezpieczne i bezawaryjnie funkcjonowało. Tu warto skorzystać z gotowych usług fintech dla biznesu integrujących różne system płatności ze sklepem. Takim integratorem jest np. usługa Tpay.

Tpay – integrator systemów płatności online

Dużym ułatwieniem jest skorzystanie z gotowych rozwiązań dla biznesu. Tpay to firma oferująca panel, za pomocą którego każdy przedsiębiorca czy właściciel sklepu internetowego może szybko i łatwo wdrożyć wybrane metody płatności w swoim sklepie. Tpay oferuje systemy płatności online współpracujące z ponad 150 bankami. W praktyce każdy klient sklepu będzie mógł zapłacić za produkty online niezależnie o tego w jakim jest banku.

 

Artykuł partnera