Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak uczyć się języków obcych?

27 lutego 2017 0

Znajomość języków obcych to obecnie umiejętność niezbędna każdemu, kto liczy na znalezienie dobrze płatnej pracy. Uczący się mają do wyboru wiele metod nauki, wystarczy jedynie wybrać taką, która najbardziej im odpowiada.

Wśród opcji, z których mogą wybierać ludzie pragnący nauczyć się języka obcego mają do wyboru wiele sposobów nauki. Najpowszechniejszym z nich jest uczenie się w trakcie kursu organizowanego przez szkołę językową, na przykład lincoln.edu.pl. W jego trakcie kursanci uczą się wszystkich umiejętności związanych z posługiwaniem się językiem: gramatyki, słownictwa, redagowania tekstów oraz rozumienia ze słuchu, a przede wszystkim konwersacji. Tego typu zajęcia organizowane są w oparciu o różnego rodzaju metody nauczania – przed wyborem właściwego kursu należy sprawdzić, czy taki system uczenia będzie nam odpowiadał. Coraz częściej pojawiają się także kursy nakierowane przede wszystkim na mówienie lub szkolenia dotyczące konkretnej odmiany języka, na przykład tego do pracy.

Jak jeszcze możesz się uczyć?

Dobrym uzupełnieniem lub samodzielną metodą nauki jest chociażby zawieranie znajomości za granicą wśród rodzimych użytkowników danego języka. Korzyści z tego są ogromne, nie tylko jesteśmy zmuszeni pokonać barierę językową i nabrać pewności siebie w posługiwaniu się językiem, ale przede wszystkim możemy słuchać tego najbardziej wartościowego – więc wariantu mówionego, uzupełnionego o slang lub dialektyzmy.

Na pewnym etapie nauki z pewnością przyda się rozwijanie rozumienia ze słuchu nie na podstawie nagrań wyprodukowanych w studiu nagraniowym, ale z filmów. Aktorzy mówią w tempie normalnym dla przeciętnego użytkownika danego języka obcego, ich wypowiedzi nie są wypowiadane bardzo starannie. Dla kogoś, kto nie ma możliwości konwersować z native speakerem, takie źródło może być szczególnie przydatne, ponieważ najbardziej odzwierciedla sposób, w jaki się mówi. Kiedy dodać do tego hałas i harmider w niektórych scenach, może okazać się, że filmy to doskonały sposób, aby nauczyć się rozumienia języka w środowisku najbardziej zbliżonym do naturalnego.

Materiał partnera zewnętrznego