Trwa ładowanie proszę czekać ...

Matura z języka angielskiego – jak się do niej przygotować?

11 grudnia 2017 0

Najczęściej wybieranym językiem obcym na egzaminie dojrzałości jest język angielski. Warto dołożyć wszelkich starań, by uzyskać jak najlepszą ocenę z egzaminu z tego przedmiotu. Podczas rekrutacji na wiele uczelni wynik egzaminu z języka angielskiego ma duże znaczenie.

Język angielski można zdawać w wersji pisemnej lub ustnej. Można zdawać go na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Większość maturzystów wybiera język angielski na poziomie podstawowym. Najlepszym sposobem na przygotowanie się do egzaminu maturalnego zarówno z języka angielskiego, jak i z każdego innego języka obcego jest rozwiązywanie testów maturalnych z poprzednich lat. Im więcej testów uczeń rozwiąże, tym pewniej będzie czuł się na egzaminie.

Systematyczna nauka

Aby uzyskać dobry wynik na maturze z języka angielskiego, przygotowania do matury należy rozpocząć już kilka miesięcy przed maturą, najlepiej od początku klasy maturalnej, a nawet wcześniej. Nauka języka obcego wymaga systematyczności. Nie da się nauczyć języka obcego i opanować zagadnień maturalnych w krótkim czasie.

Na dobre efekty możemy liczyć poświęcając czas na naukę każdego dnia. Codziennie warto uczyć się nowych słówek, przyswajać i powtarzać zagadnienia gramatyczne, rozwiązywać arkusze maturalne. Wielu maturzystów obawia się wypracowania na maturze pisemnej oraz wypowiedzi na egzaminie ustnym. Bardzo pomocne okaże się czytanie różnego rodzaju wypracowań, to znakomity sposób na przyswojenie utartych zwrotów i konstrukcji gramatycznych.

Korepetycje i kursy przygotowujące do matury

Jeżeli do tej pory nie przykładaliśmy się do nauki języka angielskiego i mamy spore braki, warto skorzystać z korepetycji lub zajęć i kursów przygotowujących do matury. Dzięki takim zajęciom łatwiej jest przygotować się do egzaminu nie tylko merytorycznie, ale też psychicznie.

Repetytoria maturalne

Warto sięgać po różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, kompedia, poradniki, repetytoria maturalne, np. longman repetytorium maturalne. Zawierają one zagadnienia i zakres materiału obowiązujący na maturze oraz ćwiczenia i zadania pozwalające sprawdzić stopień opanowanego materiału. Do takich repetytoriów zazwyczaj dołączona jest płyta mp3.   

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym nie jest aż tak trudna. Uczniowie, którzy starannie się do niej przygotują mogą liczyć na dobre oceny.

 

Materiał zewnętrzny