Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaką gumkę do mazania wybrać?

11 września 2019 0

Jest prawdziwym wybawieniem nie tylko dla niezbyt starannych uczniów, ale również dla doświadczonych rysowników. Gumka do mazania – bo to o niej właśnie mowa – potrafi ukryć nawet bardzo poważny błąd. Jeśli jednak jest rozwiązaniem niskiej jakości albo produktem niewłaściwie dobranym, potrafi spowodować niemałe zamieszanie.

Klasyka zawsze w cenie

Biała gumka pozbawiona jakichkolwiek elementów ozdobnych od lat zamieszkuje piórniki uczniów. Ma spore grono zwolenników, którzy nie zamieniliby jej na żadne inne rozwiązanie i rzeczywiście, trudno jej nie docenić biorąc pod uwagę zarówno to, że jest miękka, jak i to, że nie należy do rozwiązań drogich. Co ciekawe, gumka tego typu radzi sobie nie tylko z ołówkiem używanym na lekcji matematyki. Doceniają ją także rysownicy, sprawdza się bowiem również w odniesieniu do kredek dowodząc swojej skuteczności nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z mocno zamalowanymi miejscami. Podkreślić należy również to, że przeważnie nie rozmazuje rysunków okazując się jednocześnie rozwiązaniem charakteryzującym się długowiecznością. Pewnym problemem może być zatem przede wszystkim to, że gumki tego typu przeważnie charakteryzują się prostokątnym kształtem. W niektórych sytuacjach utrudnia to korzystanie z nich.

Gumka z etui – krok ku nowoczesności

Producenci gumek do mazania przez lata zastanawiali się nad tym, jak stworzyć rozwiązanie precyzyjne i dokładne, a jednocześnie bezpieczne dla powierzchni, na której jest używane. Jedną z ciekawszych propozycji okazała się gumka z etui. Nie jest ona aż tak tania, jak klasyczne rozwiązania, z pewnością jednak trudno zignorować wygodę, jaką odczuwa się korzystając ze stwarzanych przez nią możliwości. Nie jest także rozwiązaniem drogim, a etui sprawdza się naprawdę dobrze nie tylko podczas samego zmazywania, ale i podczas transportu artykułu. Co warte podkreślenia, gumki z etui są oferowane w wielu kolorach, z pewnością więc przypadną do gustu również małym estetom.

Gumka chlebowa

Gumka chlebowa to rozwiązanie o tajemniczej nazwie, przystępnej cenie i… ogromnym gronie entuzjastów. Tym, co wyróżnia ją na tle innych gumek do mazania jest przede wszystkim elastyczna struktura. Gumka przypomina nieco plastelinę, bez większego wysiłku możemy więc zmienić jej kształt. Co ciekawe, właściwość ta jest uważana zarówno za jej największą zaletę, jak i wadę. Praca z nią może, ale nie musi być przyjemnością, pierwsze kilka minut dobrze jest więc przeznaczyć na przyzwyczajenie się do niej. Z pewnością docenimy to, że nie niszczy papieru, co nie jest wcale powszechnym zjawiskiem

Jakie rozwiązanie wybrać?

Znalezienie idealnej gumki do mazania nie powinno być trudne. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że wymaga pewnej cierpliwości. W zdecydowanej większości przypadków nie mamy jednak do czynienia z propozycjami o wygórowanych cenach. Warto więc zastanowić się nad zaopatrzeniem się w kilka typów i przetestowaniem ich w praktyce. Ocena przydatności gumki ma subiektywny charakter, najlepiej więc wyrobić sobie własne zdanie o każdej z nich.

Szeroki wybór artykułów szkolnych, w tym gumek do mazania oferuje sklep internetowy Alibiuro.pl.